Poziom testosteronu i treningi

Poziom testosteronu wpływa na to, jak szybko budujemy masę mięśniową. Aby zadbać o właściwą ilość hormonu w organizmie, sportowcy sięgają po sprawdzone preparaty należące do grupy suplementów.
Poziom azotu
Testosteron to hormon anaboliczny, który oddziałuje na gospodarkę azotową organizmu. Im więcej tlenku azotu, tym lepszą pompę mięśniową odnotowujemy. Mięśnie rosną szybciej i możemy trenować intensywniej. Poziom testosteronu wpływa na procesy anaboliczne, dzięki którym powstaje tkanka mięśniowa.
Czego szukać?
Wśród licznych suplementów znajdziemy te, których głównym składnikiem jest buzdyganek ziemny czy kozieradka pospolita. Ponadto na poziom testosteronu korzystnie działa cynk oraz magnez, które znajdziemy w preparatach zawierających ZMA. Innym składnikiem, którego warto szukać na opakowaniu, jest palma sabałowa. Warto jednak pamiętać, że na rynku znajdują się też preparaty oddziałujące na poziom testosteronu zbyt intensywnie i powodujące problemy hormonalne. Jeśli ktoś oferuje nam produkt niewiadomego pochodzenia, nie ryzykujmy. Niebezpieczne substancje mogą doprowadzić m.in. do bezpłodności.

Previous post Jak wyrobić sobie duży biceps ?
Next post Testosteron i oszuści od sterydów