Testosteron a budowa mięśni

Jednym ze sposobów na pobudzenie procesów anabolicznych w organizmie jest podniesienie poziomu testosteronu. Pomocne są tutaj suplementy diety, które bazują na naturalnych składnikach oraz na przebadanych połączeniach pierwiastków i witamin.
Rośliny
Pobudzenie produkcji testosteronu możliwe jest dzięki zastosowaniu suplementu z zawartością buzdyganka ziemnego, kozieradki pospolitej czy palmy sabałowej. Rośliny te od dawna wykorzystuje się jako lek na męskie kłopoty z libido. Ich pomocne działanie wynika z faktu, że wzmagają ilość tlenku azotu, który powoduje lepsze ukrwienie komórek. Każdy członek ciała zyskuje szybszą dostawę tlenu i cennych elementów do komórek mięśniowych. W ten sposób mięśnie otrzymują sygnał do wzrostu, bo są lepiej odżywione. W taki sposób działa suplementacja oparta na naturalnych ekstraktach roślinnych.
Cynk z magnezem
Połączenie magnezu oraz cynku to sprawdzony sposób na zwiększenie ilości testosteronu wydzielanego przez organizm oraz na silniejsze mięśnie. w preparatach występuje też witamina B6, dzięki której pierwiastki lepiej się wchłaniają.

Previous post Testosteron co to?
Next post Suplementy zwiększające poziom testosteronu