Testosteron dla mięśni

Testosteron to hormon, który wykazuje działanie anaboliczne. Pobudza procesy pozwalające na budowanie białek tworzących tkankę mięśniową. Aby utrzymać poziom testosteronu na poziomie umożliwiającym szybszy przyrost masy, można sięgnąć po suplementy diety dostępne w sklepach dla sportowców.
Naturalne składniki
Za wzrost poziomu testosteronu odpowiadają między innymi naturalne składniki, do których zaliczymy stosowane od lat rośliny. Jedną z nich jest buzdyganek ziemny. Roślina ta od dawna stosowana jest w medycynie ludowej na problemy z libido u mężczyzn. Ponieważ buzdyganek powoduje wzrost testosteronu, jednocześnie poprawia kondycję seksualną. Stosowany w suplementach diety składnik pozwala przyspieszyć budowę masy mięśniowej. Inną rośliną, jaką znajdziemy w tego typu produktach, jest kozieradka pospolita.
Połączenie pierwiastków
Połączenie magnezu i cynku z witaminą B6, czyli ZMA, to jedna z propozycji na poprawę poziomu testosteronu w organizmie. Pierwiastki w naturalny sposób wspomagają produkcję hormonu oddziałującego na budowanie masy.

Previous post Boostery testosteronu PCT
Next post Testosteron propionat definicja