Testosteron – podstawa siły

Testosteron jest nie tylko odpowiedzialny za popęd seksualny oraz typowo męskie zachowania. Stereotypowe traktowanie tego hormonu doprowadziło do wielu negatywnych opinii na temat suplementacji, zwiększającej jego poziom w organizmie. Nie można jednak kwestionować jego wpływu na rozrost mięśni, siłę oraz wytrzymałość. Najistotniejsza w przypadku testosteronu jest regularność i umiar w suplementacji. Spójrzmy po jakie preparaty możemy sięgać bezpiecznie.
Najbezpieczniejsze są preparaty roślinne, których działanie sprawdza się już od wieków. Bardzo popularnym ziołem jest tribulus terrestris, czyli buzdyganek naziemny. Jego właściwości odkryto już w starożytnych Chinach. Innym, również naturalnym preparatem są ziarna owsa prawdziwego. Owies, co odkryto stosunkowo niedawno, solidnie wzmacnia nasz układ nerwowy i naturalną odporność, co za tym idzie – zwiększa siłę i wytrzymałość podczas treningów.
Zdecydowanie skutecznym sposobem na podniesienie testosteronu jest dieta eliminująca tłuszcze zwierzęce oraz detoksykująca, bogata w warzywa i owoce oraz kwasy tłuszczowe Omega.

Previous post Testosteronum prolongatum ile ampułek w opakowaniu
Next post Testosteron