Jak skutecznie zwiększyć poziom testosteronu?

Poziom testosteronu wpływa na odporność organizmu na wysiłek fizyczny, a także na siłę mięsni i efektywność wykonywanych ćwiczeń. Istnieje szereg naturalnych suplementów, które, jako boostery testosteronu, zwiększają jego stężenie we krwi.
W boosterach testosteronu znajdziemy kilka substancji, które są najczęściej stosowane do produkcji tego typu suplementów. To przede wszystkim:
-tribulus terestris (buzdyganek naziemny) – sprawdzone właściwości tej rośliny to przede wszystkim podniesienie poziomu libido, ogólnego stanu fizycznego organizmu, siły i energii życiowej. Badania wskazują także, że buzdyganek podnosi ilość tlenku azotu we krwi, a więc jego działanie upodabnia się do popularnych boosterów azotu;
-kozieradka pospolita – kolejny naturalny, ale bardzo skuteczny składnik, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne, anaboliczne oraz regeneracyjne.
Dodatki do boosterów testosteronu stanowią kwas asparginowy oraz wartościowe pierwiastki – magnez, cynk. Oprócz pozytywnego wpływu na kondycję i wytrzymałość fizyczną organizmu, boostery testosteronu nie pozostają bez wpływu na męskie libido i sprawność seksualną.

Previous post Uwaga na testosteron
Next post Testosteron działa na mięśnie