Testosteron działa na mięśnie

Testosteron to męski hormon, który wykazuje działanie anaboliczne. Podniesienie poziomu testosteronu w organizmie przyczynia się do szybszej budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.
Suplementy podnoszą poziom hormonu
Istnieją odżywki, których skład pozwala na zwiększenie ilości testosteronu w organizmie. Najpopularniejszym składnikiem takich preparatów jest Tribulus terrestris, czyli buzdyganek ziemny. Roślina ta była stosowana od dawna w medycynie naturalnej jako lek na problemy z potencją. Nie da się ukryć, że testosteron przyspiesza budowę masy mięśniowej, ale też podnosi libido. Lepszą kondycję seksualną zapewnia też zawartość w suplemencie kozieradki pospolitej. Oddziałuje ona na krążenie w każdej części ciała.
Uwaga na zdrowie!
Ponieważ ingerencja w funkcjonowanie organizmu nie może być zbyt wielka, należy korzystać tylko z suplementów dopuszczonych do sprzedaży i opartych na sprawdzonych recepturach. Zwykle są to ziołowe ekstrakty, które nie zagrażają naszemu zdrowiu. Niestety, na rynku znajduje się też sporo nielegalnych substancji, które mogą nam poważnie zaszkodzić poprzez wpływ na wydzielanie hormonów przez organizm.

Previous post Jak skutecznie zwiększyć poziom testosteronu?
Next post Skuteczna stymulacja testosteronu