Testosteron dobry dla mięśni

Jeśli w naszym organizmie poziom testosteronu sięga odpowiedniej wartości, możemy liczyć na przyspieszenie przyrostu masy mięśniowej. Dodatkową zaletą takiej sytuacji jest poprawa libido. Wiedziano o tym już przed wiekami!
Tajemnicze rośliny
Niegdyś testosteron podnosił się po zastosowaniu naparu z niektórych roślin. Zaliczymy do nich buzdyganek ziemny czy kozieradkę pospolitą. Wtedy zabieg ten miał na celu poprawę sprawności seksualnej mężczyzny, który stracił libido. Dzisiaj wyciągi roślinne z powodzeniem są wykorzystywane jako składniki preparatów podnoszących poziom testosteronu w organizmie. Jako naturalny składnik, są całkowicie bezpieczne.
Jak to działa?
Zwiększony poziom testosteronu pobudza procesy anaboliczne, czyli syntezę białek budujących beztłuszczową masę mięśniową. Ponadto hormon przyczynia się do redukowania tkanki tłuszczowej, a dzięki uruchamianiu procesów anabolicznych hamuje rozpad mięśni i przyspiesza ich regenerację po intensywnym treningu. Testosteron reguluje ilość tlenku azotu w organizmie, a to ma wpływ na budowanie masy.

Previous post Poziom testosteronu
Next post Jaki wpływ ma na nas booster testosteronu?