Testosteron i treningi

Ćwiczenia bez suplementacji mogą przynieść nam pożądany efekt, jednak każą dość długo na niego czekać. Można rozejrzeć się za produktami, które są oparte o naturalne składniki i bezpiecznie pobudzają proces budowy suchej masy mięśniowej.
Testosteron
Poziom testosteronu ma znaczenie, jeśli pragniemy efektywnie budować masę. Hormon ten pobudza procesy anaboliczne i pozwala na pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Dzięki temu uzyskujemy beztłuszczową masę mięśniową, która jest marzeniem każdego sportowca pracującego nad muskulaturą. Aby podnieść poziom testosteronu, można zastosować suplementy, które znajdziemy w sklepach z odżywkami.
Co wybierać?
Przede wszystkim warto postawić na ZMA, czyli połączenie cynku i magnezu. Są to pierwiastki wpływające na poziom testosteronu i stymulujące budowanie białek na potrzeby tkanki mięśniowej. Poza ZMA na uwagę zasługują preparaty zawierające Tribulus terrestris, czyli buzdyganek ziemny. Jest to roślina, której korzystne działanie na poziom testosteronu znane jest od bardzo dawna. Stosowano ją bowiem przy leczeniu problemów z libido.

Previous post Testosteron prolongatum
Next post Bezpieczny testosteron