Wpływ testosteronu na mięśnie

Testosteron jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową, odpowiedzialnym między innymi za funkcje seksualne mężczyzn. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że testosteron ma duże znaczenie również w suplementacji oraz procesie budowania masy mięśniowej. Wydzielanie testosteronu można zwiększyć poprzez spożywanie odpowiednich suplementów diety, zwanych boosterami testosteronu.
Popularnymi boosterami testosteronu, czyli substancjami wpływającymi na zwiększenie produkcji tego hormonu przez organizm, są na przykład kwas D-asparaginowy oraz wyciąg z rośliny zwanej tribulum terrestris.
W jaki sposób testosteron działa na organizm i jakie ma to znaczenie dla rozwoju mięśni? Przede wszystkim jest jednym z najsilniejszych naturalnych anabolików, co oznacza, że jego obecność pomaga stworzyć korzystne warunki w organizmie do rozwoju mięśni. Działa również antykatabolicznie i sprzyja regeneracji mięśni po wysiłku. Oprócz tego, poprawia jakość snu oraz funkcje seksualne. Oczywiście nie wolno stosować go w nadmiarze, gdyż może prowadzić do poważnych zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Previous post Reguluj poziom testosteronu
Next post Co wpływa na produkcję testosteronu?