Testosteron przy budowie masy

Sportowcy niejednokrotnie sięgają po suplementy powodujące wzrost poziomu testosteronu. Hormon ten odpowiada za pobudzenie procesów anabolicznych wpływających na przyrost masy mięśniowej.
Testosteron w suplementach
Aby zagwarantować sobie odpowiedni poziom hormonu anabolicznego, jakim jest testosteron, powinniśmy zainteresować się suplementami na bazie wyciągów roślinnych. Od dawna stosuje się bowiem naturalne składniki, które wpływają na ilość tlenku azotu w organizmie. Przyczynia się do to uzyskania efektu pompy mięśniowej i wspomożenie procesów anabolicznych. Do tego typu składników zaliczymy Tribulus terrestris, czyli buzdyganek ziemny. Jest to roślina pobudzająca wzrost mięśni i likwidująca kłopoty z libido.
Niebezpieczne produkty
Na rynku znajdziemy wprawdzie bezpiecznie suplementy z buzdygankiem, kozieradką lub palmą sabałową, ale są na nim obecne też nielegalne produkty wpływające na poziom hormonów anabolicznych. Ponieważ działają intensywnie i nie bazują na bezpiecznych wyciągach roślinnych, ich stosowanie może poważnie zachwiać gospodarką hormonalną organizmu i zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Previous post Poziom testosteronu a ćwiczenia siłowe
Next post Jak najlepiej podnieść poziom testosteronu?